עיסוי תאילנדי

אנשים רבים כבר נהנים מהיתרונות הבריאותיים של עיסוי תאילנדי הכוללים בין היתר הורדת מתח, הגברת אנרגיה ושיפור ביצועים אתלטיים. עיסוי תאילנדי משתמש בטכניקות לחץ עדינות ומתיחות כדי להרגיע את כל הגוף. מקור העיסוי מגיע אלינו בכלל מהודו והוא החל את דרכו לפני כ-7000 שנה. הטכניקה בה משתמשים בעיסוי שונה מאוד ממה שאנשי המערב רגילים – בניגוד לטכניקות כמו עיסוי שוודי או שיאצו, בהן המטופל שוכב באופן פאסיבי על המיטה, בעיסוי תאילנדי הלקוח שוכב על הרצפה והוא לוקח חלק פעיל יותר בעיסוי. מה היתרונות של סוג העיסוי הזה ומה חשוב לדעת עליו? כל התשובות במאמר הבא, בואו נתחיל:

עיסוי תאילנדי בתל אביב

מהם היתרונות הבריאותיים של עיסוי תאילנדי?

  1. מוריד מתח: לחץ הוא לא בהכרח דבר רע כפי שרבים נוטים לחשוב. לעיתים קרובות, לחץ יכול לשמש כמניע חיובי שעשוי לסייע לדחוף אנשים להשיג ביצועים טובים יותר ולהשיג יותר בחייהם האישיים והמקצועיים. יחד עם זאת, יותר מדי לחץ עשוי להשפיע לרעה על הבריאות הנפשית והגופנית. לחץ כרוני או ארוך טווח יכול גם לגרום למחלות קשות, כולל דיכאון ומחלות לב וכלי דם. עיסוי תאילנדי משתמש בטכניקות לחץ עדינות ומתיחות ייחודיות בכדי להרגיע את הגוף ולשחרר את השרירים.
  2. מגביר אנרגיה: מחקרים שונים מראים כי עיסוי תאילנדי יכול להעלות את רמות האנרגיה בגוף. ניסוי אקראי אחד בחן את ההשפעות של עיסויים תאילנדים ושוודים אצל אנשים שחוו עייפות כרונית. התוצאות גילו שעיסוי תאילנדי הגביר את האנרגיה משמעותית בעוד שעיסוי שוודי היה בעל סיכוי גבוה יותר לשפר את תחושת הרגיעה והשינה. ההסבר מאחורי התופעה הזו נעוץ בעובדה שטכניקת העיסוי התאילנדי מבוססת על הרעיון של מה שמכונה ערוצי אנרגיה, או הסנאטור. רוב המתרגלים מאמינים שיש "סן" או ערוצים של אנרגיה בגוף אשר תואמים לחלקים שונים בגוף כמו עצמות, שרירים, מערכת הדם והעצבים. על פי גישה זו, שרירים תפוסים גורמים ל"חסימות" באותם ערוצים אשר מפחיתות את זרימת אנרגיית החיים, מביאים לנוקשות, כאב ומחלות. עיסוי תאילנדי משתמש בטכניקות שונות אשר פותחות או מכווצות את הערוצים בכדי לשפר את הזרימה של אנרגיית החיים.
  3. ממריץ את מחזור הדם ומחזק את המערכת החיסונית: מסאג' תאילנדי יכול לעודד את זרימת הדם והלימפה באמצעות מתיחות עדינות ובכך לחזק את מערכת החיסונית ולהפחית לחץ דם. במהלך העיסוי, המטפל משתמש במתיחות שמאוד דומות לטכניקות ביוגה ועוזרות לתאים בגוף להתחדש, מעודדות את זרימת הדם ובכך תורמות לבריאות הלב שלנו.
ספא תאילנדי בתל אביב

למה לצפות במהלך עיסוי תאילנדי בתל אביב

הדרך הטובה ביותר לדמיין עיסוי תאילנדי – היא לדמיין שמישהו "מסדר" את הגוף שלכם בתנוחות יוגה שונות. במהלך הטיפול, הלקוח שוכב על הרצפה. המטפל בעיסוי יתחיל לבצע לאט לאט עם מתיחות שונות. הוא עשוי להשתמש בידיים, בברכיים, ברגליים כדי לעזור למטופל להגיע לתנוחות שונות שמסייעות לשחרר את הלחץ שנאגר בגוף. חשוב לנו להדגיש שהטיפול לא אמור לגרום לכאב או אי נוחות, אך המטופל צריך ליידע את המטפל אם במהלך העיסוי הוא חווה אי נעימות.

אין צורך לבצע הכנות מראש לעיסוי, אך כדאי לכם ליישם את הדברים הבאים:

  • נסו להגיע כ-10 דקות לפני הטיפול כדי למלא ניירת שמאשרת את מצבכם הרפואי.
  • יידעו את המטפל על כל ההיסטוריה הרפואית שלכם, עיסוי תאילנדי לא בטוח עבור אנשים שסובלים ממצבים בריאותיים מסוימים.
  • תגיעו לפגישה עם בגדים נוחים, נסו להימנע מביגוד הדוק כיוון שהוא עלול להגביל את טווח התנועה במהלך העיסוי.
מסאז תאילנדי בתל אביב

כל הזמן כדאי לעשות מסאג' תאילנדי?

לאחר עיסוי תאילנדי, המטופל ירגיש רגוע מאוד. יחד עם זאת, חשוב לזכור שבמהלך הטיפול השרירים עבדו, נמתחו והופעלו. לכן לאחר העיסוי, רצוי לנוח ולשתות הרבה מים. אין המלצה גורפת לגבי תדירות עיסויים, שימו לב שאתם קשובים לגוף ולא מעמיסים עליו יתר על המידה. אם אתם מעוניינים להתמקד באזור ספציפי בגוף, אתם יכולים לקבוע פגישות קבועות עם המטפל עד שתהיו מרוצים מהתוצאות. כשהמצב משתפר – אפשר להגיע לעיתים רחוקות יותר ולהקפיד בזמן הזה על שגרת חיים בריאה יותר שתוכל לשמור על התוצאות. 

עיסוי תאילנדי בתל אביב בספא דיוויד אינטרקונטיננטל – חוויה ייחודית ומעוררת חושים

למרות מקורותיו העתיקים, עיסוי תאילנדי נחשב לטכניקה יחסית חדשה בתרבות המערבית. חשוב להדגיש שלמרות שכל אדם בכל גיל יכול לקבל עיסוי תאילנדי – זה לא מתאים לכולם. אנשים עם מצבים בריאותיים כמו סרטן, מחלות לב וכלי דם, נשים בהיריון וכאלה שעברו ניתוח לאחרונה לא יכולים לעשות מסאז' תאילנדי מכיוון שטכניקה זו עלולה לסכן אותם.

אם אתם מחפשים עיסוי תאילנדי בתל אביב, אנחנו מזמינים אתכם להשאיר את כל הדאגות והלחצים מאחור ולהגיע לספא דיוויד אינטרקונטיננטל. המלון משקיף לרצועת החוף עוצרת נשימה והמקום מאובזר כולו בציוד חדשני כדי שאתם תוכלו ליהנות מהפינוק האולטימטיבי. בנוסף, אנו מעמידים לרשותכם צוות מעסים מקצועי, שיעמוד לשירותכם ויעניק לכם את העיסוי הטוב ביותר.

לבירורים והזמנות צרו קשר: